64 kez oynandı
0

Kontroller

Easy controls but challenging and dynamic gameplay Just tap and slide left or right as you dash down the track Practice makes for a perfect run

Açıklama

Control a man made out of pixel blocks as he races through challenging obstacle courses in this fun and fast-paced running game. Watch out: as Pixel Boy bumps into obstacles, he’ll lose pixels! Run over the hurdles to ensure his survival, and reach the finish line in one piece to score a perfect run.Collect pixels as you manoeuver past all sorts of barriers to restore Pixel Boy’s lost body parts and level up. But be careful! If you knock into too many barriers, you’ll lose all your pixels and have to start again!

Yorumlar( 0 )

The comment field is only for members. Giriş yap, Kayıt ol

    Şunlar da hoşunuza gidebilir

    Güzeloyun'da Çevrimiçi Oyunlar — Hadi oynayalım !

     

    Güzeloyun.net, Türkiye'nin en popüler oyun sitelerinden biridir. Sitede yüzlerce farklı kategoride binlerce oyun bulunmaktadır. Oyunların büyük bir çoğunluğu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Siteye üye olmanın avantajları arasında, favori oyunlarınızı kaydedebilme, arkadaşlarınızla yarışma imkanı ve ödüllü yarışmalara katılma gibi seçenekler yer almaktadır. Ayrıca site, düzenli olarak güncellenmekte ve yenilenen oyunlar eklenmektedir. Güzeloyun.net, kolay kullanımı, çeşitli kategorileri ve geniş oyun arşivi ile oyun severler için ideal bir platformdur.